Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciekający olej znad filtra.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wyciekający olej znad filtra.

    najczesciej mam na miejscu inna juz zregenerowana i podmieniaja
    bez obaw przy regeneracji wiekszosc elementow jest nowe

  • #2
    [O1] Wyciekający olej znad filtra.

    Witam. Dzisiaj złapałem dosyć poważny problem z Octavką. Jest to silnik 1.6 SR i niestety przez 7 km wypluło mi z 2 litry oleju. Nie zauważyłem tego i złapałem kontrolkę, wtedy od razu się zatrzymałem. W każdym razie do rzeczy: znad filtra oleju na powiedzmy łączeniu takiego modułu jest dosyc mocny wyciek oleju. Zostawiam za sobą kreskę. Może wie ktoś w czym problem i czy ciężka jest naprawa? Bo zakładam że jest tam jakiś oring. Na zdjęciu załączę w którym miejscu występuje ten wyciek.

    [ Dodano: Czw 08 Sty, 15 17:46 ]
    Oto jak to wygląda na poglądowym zdjęciu:
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      To jest chłodnica oleju. Wydaje mi się, że raczej możesz mieć wyciek z uszczelki filtra. Na początek spróbuj dokręcić filtr.

      Komentarz


      • #4
        Też tak myślałem jednak filtr dokręcony mocno, a po odpaleniu silnika widać wyraźnie że w tym miejscu i zastanawia mnie co tam może powodować wyciek :/

        Komentarz


        • #5
          tam jest oring który z czasem traci właściwości uszczelniające i zamiast gumy jest przegrany materiał konsystencja plastik miałem to samo myślałem że kiepski filtr i nawet uszczelka nie przylega
          musisz wymienić filtr oleju odkręcić centralną nakrętkę mocującą chłodniczkę i nie musisz spuszczać płynu chłodniczego po ściągnięciu masz dostęp do oringu a klucz to nasadka 27 długa

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X